Soke
+17°C

Söke Ticaret Odası - Duyurular


03

               Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'un Körfez İşbirliği Konseyi üyelerine yönelik faaliyetleri çerçevesinde, 17-18 Ocak 2017 tarihinde Doha'ya bir ziyaret gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Bu çerçevede TOBB-Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğindeki program Katar Başbakanı Shaikh Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani'nin himayelerinde düzenleneceği belirtilmektedir.

 

              TOBB Körfez İşbirliği ülkelerinin tamamını kapsayan ''Türkiye-Körfez İş ve Yatırım Forumunu'' 1-2 Kasım 2016 tarihinde Bahreyn'de gerçekleştirmiş, Foruma Türkiyeden ve Körfez İşbirliği Konseyi üyesi altı ülkeden yaklaşık 700 firma temsilcisi iştirak etmiştir.

 

            Katar'da gerçekleştirilecek Program kapsamında e-ticaret, yatırımların finansmanı, girişimcilik, yenilik, teknolojinin artırılması ve tarım konulu panellerin yer alacağı ''2017 2.KOBİ konferansı''ile tarım ve gıda, ilaç ve sağlık ekipmanları, makine ve teçhizat başta olmak üzere çeşitli sektörlerde Türk ve Katar firmaları arasında ikili görüşmelerin (B2B)gerçekleştirilmesi öngörülmektedir .Program kapsamında ayrıca ''saha ziyaretleri'' de gerçekleştirilecektir.

 

           TOBB-Katar programına iştirak edecek firmalarımıza, KOSGEB kuralları çerçevesinde destek sağlanabilecektir. KOSGEB tarafından belirlenen Genel Destek Programı Uygulama Esaslarına www.kosgeb.gov.tr web sayfasından ''Destekler'' başlığı altındaki ''Genel Destek Programı/Genel Destek Programı Uygulama Esasları'' bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

             Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transfer, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, organizasyonu gerçekleştirmek üzere TOBB tarafından görevlendirilen GOLDEN BAY TURİZM YATIRIMLARI A.Ş. - Garanti Bankası Harbiye şubesi, TR37 0006 2000 0780 0009 0798 35 numaralı dolar hesabına 500-(Beş yüz) Dolar ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir.

 

            Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin http:/kobilerkonferansi.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları yüksek çözünürlüklü ve ''jpeg'' formatında bir fotoğraf pasaportun renkli kısmı ve avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontunda katar@tobb.org.tr adresine en geç 09 Ocak 2017 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

 

           Kişi başı organizasyon giderleri katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Katılım teyidini bildirip avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için en geç 11 Ocak 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar TOBB'ne  yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir. TOBB-Katar etkinliğine ilişkin taslak program ve Başvuru formunu TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) ''Hizmetler'' başlığı altındaki '' Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler'' bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

Kaan Gaffaroğlu     :+90 312 218 22 20

Başak Onr               :+90 312 218 22 12

Şehla Ali Hasan      :+90 312 218 22 21

Email                      : katar@tobb.org.tr

 

 

Okunma Sayısı: 4436
resim
Yazdır  

Bilgi Edinme Menu