Soke
+17°C

Söke Ticaret Odası - Duyurular


14

                                  Aydın Valiliği İl Bilim,Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden gelen yazıya istinaden, "Sanayi Sicil Belgesi" almış olan üyelerimizin (özel hesap dönemleri  sonundan itibaren dört ay içerisinde) 30.04.2018 tarihine kadar (bu tarih dahil), internetten Sanayi  Sicil Bilgi Sistemi üzerinden, 2017 yılı Yıllık İşleme Cetvellerinin girişini yapıp, "İl Müdürlüğüne Gönder" seçeneğine tıklayarak bu bilgileri İl Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir.

                                Ayrıca Sanayi Sicil Belgesindeki bilgilerde (ünvan-adres değişikliği ve ürün değişikliği veya ürün ilavesi) değişiklik olması halinde bir ay içerisinde İl Müdürlüğüne başvurularak, yeni bilgilere göre belgenin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.İşletmenin daimi veya 3 aydan fazla süreyle geçici olarak kapatılması (geçici kapatmalarda mevsimlik işler hariç) veya tekrar faaliyete geçmesi hallerinde yine 1 ay içerisinde İl Müdürlüğüne bilgi verilmesi zorunludur.

                                 Aksi takdirde 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9.Maddesi gereği 2018 yılı için 1.046 TL. idari para cezası uygulanacaktır.

Okunma Sayısı: 4916
resim
Yazdır  

Bilgi Edinme Menu